Projekty instalacji fotowoltaicznych oraz analiza profilu użycia prądu dla przedsiębiorstw

INSTALACJE FIRMOWE

Rosnące ceny energii elektrycznej zauważalne są w każdej branży. W 2021r. ma to związek głównie z pojawieniem się opłaty mocowej, jako kolejnej pozycji na fakturze. Szczególnie dużą różnicę odczują firmy, o dużym zapotrzebowaniu na prąd. W nich, rachunki mogą wzrosnąć nawet o 40% w skali roku. Żeby nie być gołosłownym posłużymy się konkretnym przykładem:

Weźmy pod uwagę firmę, której roczne zużycie energii elektrycznej jest na poziomie 60MWh i korzysta z taryfy C11. Koszty dystrybucji w takim przedsiębiorstwie i przy takim zapotrzebowaniu na prąd były na wysokości ok. 10400zł rocznie. Po wprowadzeniu opłaty mocowej te koszty wzrosną do kwoty aż 14100zł! Oznacza to 35% wzrost wydatków! 

Aby uniknąć tak drastycznych podwyżek warto rozważyć inwestycję w fotowoltaikę i zabezpieczyć zarówno swój portfel jak i przyszłość energetyczną przedsiębiorstwa. Nasi specjaliści dzięki wieloletniemu doświadczeniu mogą pomóc Twojej firmie ochronić jej budżet, poprzez profesjonalną analizę profilu zużycia energii elektrycznej oraz utworzenie projektu instalacji fotowoltaicznej dopasowanego do Państwa przedsiębiorstwa.