Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Obniż koszty funkcjonowania Twojej firmy uniezależnij się energetycznie od podwyżej operatorów oraz postaw na rozwiązania przyjazne środowisku

Zostań naszym partnerem biznesowym

Jesteśmy firmą z Kielc, która zajmuje się projektowaniem, montażem oraz obsługą posprzedażową instalacji fotowoltaicznych.
Prowadzisz własny biznes, a energia elektryczna jest kluczowa dla jego funkcjonowania? Fotowoltaika rozwiąże Twój problem wysokich rachunków i ciągłych podwyżek prądu. Nasze produkty zapewnią Ci niezależność oraz impuls do rozwoju działalności. Instalacje fotowoltaiczne są szczególnie dobrym rozwiązaniem dla podmiotów prowadzących działalność przemysłową. Rozległa przestrzeń dachów zakładów idealnie nadaje się do zagospodarowania poprzez stworzenie własnej elektrowni.

Użytkując instalację fotowoltaiczną wytwórca prądu może zarządzać nadwyżkami generowanymi przez panele. Jako przedsiębiorca będący prosumentem energii odnawialnej, w przypadku wyprodukowania większej ilości prądu niż zakład zużyje, przesyłasz ją do sieci energetycznej. Oznacza to, że 70% energii oddanej do sieci można w ciągu 12 miesięcy odebrać w momencie gdy zużycie jest większe niż produkcja, np. w nocy (80% w przypadku instalacji do 10kW).
Sprzedając wyprodukowany prąd stosunek mocy oddanej do mocy pobranej jest mniej korzystny. Na tych zasadach firmy mogą odzyskać około 40% nadwyżek prądu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest całkowite unikanie produkcji nadwyżek energii. 

Jak sfinansować inwestycję?

Przedsiębiorcy nie zawsze dysponują wolnymi środkami finansowymi na innowacyjne rozwiązania, pomimo ich oczywistej opłacalności. Powszechną metodą w takich sytuacjach jest leasing. Decydując się na taki krok inwestycja może zostać wliczona w koszty w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Inny sposób finansowania to kredyty bankowe z okresem spłaty dostosowanym do możliwości przedsiębiorcy. Część odsetkowa rat kredytu to koszt uzyskania przychodu.

Dzięki produkcji własnego prądu z fotowoltaiki, miesięczna oszczędność na zakupie energii elektrycznej od zakładu energetycznego w dużej części pokrywa koszt raty leasingowej bądź kredytowej.  

Decydując się na współpracę z naszą firmą, masz pewność, że zadbamy
o odpowiednie dopasowanie instalacji fotowoltaicznej dla Twoich potrzeb, uczciwe
i odpowiedzialne przekazanie wiedzy, w sposób umożliwiający Ci świadomy wybór a w konsekwencji pewność korzystania z zielonej energii przez długie lata.